Zaloguj się!
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Praca do napisania
(1 wejść) (1) Gość
Polecamy również FORUM REDAKCYJNO - MUZYCZNE
Poprzyj apel w sprawie alei dla Stefanii Wilczyńskiej w Warszawie (link)

W dółStrona: 1
TEMAT: Praca do napisania
Praca do napisania 2012/11/21 17:32  
Witam, możecie mi pomóc. Moja kuzynka pisze pracę "Zwyczaje biznesowe i etykiety w Izraelu", chodzi głównie o to jakie stroje się nosi w takich okazjach, jakie potrawy się podaje, gdzie się zaprasza na przyjęcia biznesowe itd...Jeśli macie jakieś strony (mogą być po angielsku lub hebrajsku) w tym temacie to proszę o pomoc. Z góry dziękuję
Rosssamunda
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O: Praca do napisania 2012/11/21 17:36  
Myślę że soją prośbę zamieściłam chyba w złym dziale, jeśli tak to proszę administratorów o przeniesienie.
Rosssamunda
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O: Praca do napisania 2012/11/21 17:43  
nie wiem, czy w zlym, ale kochana... w tej chwili nikt z israelczykow nie ma czasu na cos takiego...
dana
Admin
Użytkownik jest na Forum Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

O: Praca do napisania 2012/11/21 17:49  
No ja wiem, wcale się nie dziwię, to nie musi być na dziś. Może ktoś znajdzie choć chwilkę.
Rosssamunda

O: Praca do napisania 2012/11/22 10:29  
przeczytalam teraz dokladniej twoja prosbe... linkow zadnych specyficznych nie znalazlam, ale z mojego doswiadczenia, to te zwyczaje w israelu nie roznia sie niczym od tych europejskich...
kiedys, baaaaardzo dawno temu, czegos takiego jak np krawat, praktycznie nie bylo w israelu... jak ktos mial, to taki krawat wisial latami w szafie i trza go bylo tylko odkurzac... szary israelczyk na ulicy, dyrektor fabryki, minister wsio rawno, paradowali dokladnie tak, jak "ojciec narodu" ben gurion:

oczywiscie, ze jak nasza wierchuszka jechala za granice, to ladnie nosili krawat... to samo zreszta dotyczylo garnituru... potem powoli zaczelo sie to zmieniac, prezentatorzy w tv nagle zaczeli sie pojawiac w krawatach, potem w marynarkach, nasi politycy zaczeli na codzien pokazywac sie "po europejsku"... kobitki zawsze umialy sie super ubrac, zawsze wiedzialy co to dluga suknia na wieczor, ale tez zaczely chodzic w kostiumach na spotkania oficjalne i dziennikarki dzisiaj nie pokaza sie bez zakietu w tv...

zarelko na takie spotkania dostarcza przewaznie catering, i cala roznica miedzy europa i israelem, to ze oprocz tego, co widzisz na stolach w europie, dochodzi humus, thina, oliwki i salatka turecka...
dana
Admin
Użytkownik jest na Forum Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

O: Praca do napisania 2012/11/22 10:47  
Ja tu bym zasugerował 2 rozwiązania:

1. zasypać "google" hasłami typu "israel buisness dress code", "isreal buisness savoir vivre", "dress code in israel" itp. itd. - znając życie będzie to oznaczało przekopanie się przez całą masę bezużytecznych stron o charakterze turystycznym ale na pewno co nieco uda się znaleźć

2. sprawdzić jakie polskie firmy robią interesy w Izraelu i spróbować umówić się na spotkanie/rozmowę z prezesem którejś z tych firm, ewentualnie to samo tylko że w firmach izraelskich które mają swoje "gałęzie" w Polsce. Najlepiej z kilkoma osobami z różnych przedsiębiorstw, kawka, dyktafon a potem porównanie opinii i zestawienie ich w całość - to jest na pewno o wiele lepsze źródło informacji niż jakakolwiek książka lub strona internetowa ale będzie to wymagało sporo wysiłku (zwłaszcza umówienie spotkań z różnymi prezesami/dyrektorami)
pan_rajmund

O:Praca do napisania 2012/11/22 20:23  
A może Rossamundie chodziło o Izrael a'la Me'a Sze'arim?
Andi

O:Praca do napisania 2012/11/22 23:51  
Dzięki i za to serdecznie, mam choć coś. Postaram się zastosować do waszych wskazówek szczególnie do tych jak szukać w google. Niestety angielski to nie jest moja mocna strona pan_rajmund - to drugie rozwiązanie chyba raczej nie wyjdzie ale muszę przyznać że jest bardzo ciekawe. Swoją drogą to szkoda że uczelnia która zadaje taką pracę do napisania nie wysyła studenta do kraju o jakim pisze. Bo w tym przypadku chyba bym wzięła tej mojej kuzynce tą pracę i sama napisała, no ale cóż
Rosssamunda

Do góryStrona: 1
Moderatorzy: dana
Naszą witrynę przegląda teraz 384 gości i 5 użytkowników 
  • dana
  • jederman
  • Olek
  • konserwatysta
  • 3nd